FASON KOZMETİK ÜRETİMİ SAĞLIK BAKANLIĞI İŞLEMLERİ


Fason Kozmetik Üretimi yaptırmak isteyen firmaların Sağlık Bakanlığı bildirimleri yapılması zorunludur. İlk önce üretilecek ürün belirlenir. Gerekli olan testlerden geçer ve ÜTS sistemine Sorumlu Teknik Müdürünüz tarafından gerekli başvuruları yapılır. Sağlık Bakanlığı ÜTS bildirimi yapılması ilerleyen süreçlerde son derece önemlidir. Bakanlık piyasaya sunulmadan önce ÜTS bildirimlerinin yapılmasını zorunlu koşar.

ÜTS Kullanım Kılavuzuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ÜTS için başvuru yapılması Sağlık Bakanlığından onaylandığı anlamına kesinlikle gelmez. Siz sadece ürünün bildirimini yapmış olursunuz ve bu işlemle için ürün tasarımı, içeriği, kutu tasarımı, barkodu vs gibi bazı bilgilerin kesinlikle netleşmiş olması gerekir. Ürün piyasaya sunulacak son halindeyken ÜTS bildirimi yapılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı her ürünün üzerinde yazılan bilgileri inceler piyasaya sunulup sunulamayacağına ÜTS bildirimi üzerinden karar verir. Ürüne RED gelmesi piyasaya sunmamanız gerektiği anlamına gelir. Gerekli revizeler yapılıp tekrar başvuru yapılabilmektedir.

Sağlık Bakanlığı piyasa araştırması yapan, denetimlerini gerçekleştirirken her ürünü sorgular ve ÜTS bildirimine ürünlerin bildiriminin yapılıp yapılmadığını kontrol eder.

Sağlık Bakanlığına ÜTS bildirimi olmadan ürününüzü piyasaya sunmanız durumunda, denetimlerinde tespit edilirse eğer cezai işlem uygulanır.

Gerekli olan tüm bilgiyi Fason Kozmetik Üretimi ekibimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.

Sizde kendi markanıza FASON KOZMETİK ÜRETİMİ yaptırmak istiyorsanız bizimle buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli.

Vis Kozmetik iletişim no : +90 552 868 66 83 (Whatsapp)

Mail : info@viskozmetik.com

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir