İLK KEZ FASON KOZMETİK ÜRETİMİ YAPACAK FİRMALARIN DİKKATİNE


Yeni bir kozmetik üretiminin oluşturulması, birçok detayın gözden kaçırılmaması gereken ciddi ve uzun bir süreçtir. Bu ciddi sürecin sonunda tüm aşamalar doğru bir şekilde tamamlandığında firmalar güvenle satış aşamasına geçebilirler. Kozmetiklerin fason üretimi (VİS Kozmetik), müşterilere birçok yönden fayda sağlayan bir seçenektir.

Sözleşmeli kozmetik (VİS Kozmetik) üretecek olanlara yol göstermek için bu süreçte karşılaşacakları aşamaları sıraladık:

İstenilen ürünün tarifi ve ambalajı üzerinde çalışılması, formülün belirlenmesi
3 aylık hızlandırılmış stabilite çalışması (ürünün raf ömrünü belirlemek için)
Ticari marka tescili ve barkod alma prosedürleri
Zorunlu mikrobiyolojik ve provokatif (koruyucu etkinlik) testler, dermatolojik test ve nem testi gibi isteğe bağlı testler
Etiket yazılarının kozmetik mevzuatına uygun olarak hazırlanması (Bu aşamada sağlık iddiasında bulunmamak için doğru cümleler kurulması ve içerik bilgilerinin uygun şekilde hazırlanması çok önemlidir.)
Sorumlu teknik personel çalıştırma zorunluluğu
Kozmetik yönetmeliğine göre: Üretici, uygun mesleki yeterliliğe ve gerekli deneyime sahip sorumlu bir teknik kişiye sahip olmalıdır. Kimyager, biyokimyager, kimya mühendisi, biyolog veya mikrobiyolog, eczacı veya kozmetik alanında fiilen iki yıl çalıştığını belgelemek kaydıyla sorumlu teknik personel olarak atanabilir. Kozmetik alanında fiilen iki yıl çalıştığını belgelemeyen eczacılar dışındaki meslek grupları sorumlu teknik personel olarak görevlendirilemez.

VİS Kozmetik, uzun yıllara dayanan tecrübesine dayanarak, ürünlerinizin bakanlık prosedürlerini takip edecek deneyimli kadrosu ve yetkin kadrosu ile sorumlu teknik personel hizmeti vermektedir.

Ürün güvenlik değerlendirme dosyasının hazırlanması (Bakanlık tarafından mutlaka hazırlanması gereken dosya, ürünün toksikolojik profilini ve tüm kimyasal ve fiziksel özelliklerini içerir; uzmanlar tarafından hazırlanmalıdır).
Kozmetik yönetmeliğine göre: Kozmetik ürün güvenlik değerlendirmesi, tıp, diş hekimliği, biyoloji, kimya bölümlerinden eczacılık veya toksikoloji mezunu bir kişinin sunduğu teorik ve uygulamalı bir çalışma programını tamamlayanlara verilen bir belgedir. , biyokimya, mikrobiyoloji veya eşdeğeri veya sahibinin kozmetik ürünlerin güvenliğine ilişkin değerlendirmesi alanında.

Firmanın Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu elektronik tebligat sistemine kaydı, ürün takip sisteminde (ÜTS) ürün bildirimleri
Talep üzerine MSDS (Ürün Güvenlik Bilgi Formu) hazırlanması
Ambalaj, kutu ve etiket tasarımı
Ürünlerin üretim, paketleme ve paketleme sonrası müşteriye teslimi.

Gerekli olan tüm bilgiyi Fason Kozmetik Üretimi ekibimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.

Sizde kendi markanıza FASON KOZMETİK ÜRETİMİ yaptırmak istiyorsanız bizimle buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli.

Vis Kozmetik iletişim no : +90 552 868 66 83 (Whatsapp)

Mail : info@viskozmetik.com

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir