FASON YÜZ KREMİ ÜRETİMİ


Uçucu yağlar sayesinde yaşlanma sürecini yavaşlatmak, sebum üretimini düzenlemek, cilt dokusunu sıkılaştırmak, cildi aydınlatmak mümkündür. Gerçekten de, cilt bariyerini geçen ve cilde derinlemesine nüfuz eden biyokimyasal bileşenleri (belirli uçucu yağlar için 250’ye kadar) çok etkili kozmetik aktif bileşenler oluşturur.

Her cilt tipi için hangi uçucu yağlar seçilmeli?

Yağlı cilt? : selvi, ardıç, asil defne, ince lavanta, neroli, biberiye mineçiçeği, ylang ylang (sebum üretiminin düzenleyicisi)
Lekeli cilt? : asil papatya, immortelle (sara hastalığı olan kişiler için önerilmez), neroli
Kuru cilt? : palmarosa, sandal ağacı, ylang ylang, havuç
Tahriş olmuş cilt (sivilce)? : çay ağacı, asil papatya, lavanta, lavanta (etnik, süper veya ince), palmarosa, misk adaçayı, geraniol veya linalool kekik
Olgun, sarkmış, kırışmış cilt? : havuç, ölümsüz, bigarade petitgrain, adaçayı, tütsü, sandal ağacı, sardunya

Tıraştan sonra (küçük kesikler): cistus (hemostatik)
Cildi birleştirmek ve pigment lekeleri üzerinde hareket etmek için: kereviz, limon (bu iki uçucu yağ ışığa duyarlı olduğu için sadece akşamları uygulanmalıdır)

Yüz için ne kadar uçucu yağ: 100g krem ​​veya yağ başına 2 ila 4 damla.
Uçucu yağlar çok konsantre aktif maddeler olduğundan ve yüz derisi çok ince olduğundan (vücudunkinden daha ince) dozaj çok düşük olmalıdır.
Hangi ortamda? Tedavi edilecek cilt tipine özel nötr krem ​​veya bitkisel yağ.

Örnekler: yağlı ciltler için macadamia bitkisel yağı, kuru ciltler için avokado.

Hangi önlemler? Uçucu bir yağ kullanmadan önce bir alerji testi yapılması tavsiye edilir: bir damla bitkisel yağ ile karıştırılmış bir damla esansiyel yağı dirseğin kıvrımına uygulayın. 24 saat sonra herhangi bir reaksiyon olmazsa bu esansiyel yağı kozmetik ürününüzde kullanabilirsiniz. Uçucu yağların çoğu hamileliğin ve emzirmenin ilk 3 ayında tavsiye edilmez, seçilen her bir uçucu yağ için önerileri kontrol edin; Göz bölgesinden kaçının.
Esanslar (turunçgillerden elde edilen) gündüz bakımında kullanılmamalıdır. Işığa duyarlılaştırıcıdırlar (cildin güneş ışınlarına karşı hassasiyetini arttırır, çıkarılması zor lekelere neden olur).

Cildinize iyi bakmak aynı zamanda kendinize hafif bir mola vermek, biraz stres atma anı, güne güzel başlamak için oksijen kabarcıkları vermek anlamına gelir.

Yeni tavsiyelerde görüşmek üzere iyi günler.

Sizde kendi markanıza FASON KOZMETİK ÜRETİMİ yaptırmak istiyorsanız bizimle buraya tıklayarak iletişime geçmeniz yeterli.

No comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir